En Fa   

معرفی و تاریخچه

بازگشت

معرفی شرکت

شرکت کاسپین کیان پاد از شرکت‌های اقماری گروه تولیدی عمرانی جهاد نصر حمزه با هدف سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در صنعت آبزی‌پروری در سال 1390 تأسیس گردیده و فعالیت خود را آغاز نمود.
حوزه فعالیت اصلی این شرکت، آبزی پروری شامل مشاوره، طراحی، تکثیر و پرورش آبزیان (با تأکید ویژه بر تولید ماهیان خاویاری، خاویار و میگو) و فعالیت‌های مرتبط در حلقه‌های پیشین و پسین زنجیره آبزی پروری از جمله تکثیر، پرورش، عمل‌آوری، کلیه امور بازرگانی این صنعت، اخذ یا ایجاد نمایندگی، ساخت خوراک آبزیان، نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری قفس‌های دریایی، امور دامپروری، پرورش طیور، باغداری و کشاورزی و ... می‌باشد.
 
حوزه‌ های فعالیت
الف- پرورش میگو
شرکت کاسپین کیان پاد به عنوان شرکت پیشرو در صنعت پرورش میگو در سایت گمیشان استان گلستان ضمن ایجاد انگیزه برای سایر سرمایه گذاران در یک برنامه 8 ساله موفق گردید با احداث و توسعه مزارع از 40 هکتار به 200 هکتار، میزان تولید خود را از 90 تن در سال 1390 به 810 تن در سال 1397 افزایش دهد و به عنوان تولید کننده برتر میگو مطرح شود.  
از اهداف شرکت در این بخش می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • اجرای برنامه استراتژیک افزایش کیفیت میگو
 • پرورش ماهی در نیمه دوم سال به عنوان محصول دوم
 • مکانیزه نمودن مزارع
 • ارئه خدمات فنی و مهندسی به مزارع پرورش میگو کشور
 
ب- پرورش ماهیان خاویاری
در حوزه پرورش ماهیان خاویاری این شرکت از اواخر دهه 80 با همکاری نزدیک با مراکز تحقیقاتی شیلاتی، ضمن بهگزینی چند مرحله‌ای 2000 عدد فیل‌ماهی از میان تعداد قابل توجهی فیل‌ماهی و علامتگذاری تمامی آنها جهت پرورش و استحصال خاویار، اقدام به فعالیت در این حوزه نمود و در حال حاضر دارای یک ذخیره ژنتیکی ارزشمند (فیل ماهی ماده مولد و پیش مولد شناسنامه دار و تعداد قابل توجهی بچه ماهی 1 تا 3 سال از گونه های فیلماهی، استرلیاد، سیبری و قره برون ) است. لذا در راستای توسعه این بخش ضمن افزایش تعداد ماهیان در سنین مختلف، اقدام به اصلاح و احداث مجتمع تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری ابوالشهدا قایمی (واقع در رحیم آباد استان گیلان) و احداث فاز اول سایت پرورش ماهیان خاویاری لاریم (استان مازندران) نمود.
همچنین شرکت موفق گردید طی 1 سال گذشته  حدود 700 کیلوگرم خاویار بلوگا استحصال نماید و برنامه تولید ثابت سالانه 1 تن خاویار و صادرات آن را در دستور کار دارد. از اهداف شرکت در این بخش می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 1. تولید ثابت سالانه 1 تن خاویار ممتاز و صادرات آن
 2. اجرای برنامه استراتژیک افزایش کیفیت خاویار
 3. تکمیل چرخه تولید ماهیان خاویاری
 
ج- سایر فعالیت ها
از دیگر فعالیت‌های شرکت می‌توان به مشارکت در سرمایه‌گذاری و طراحی و مشاوره در راه اندازی و نصب بزرگترین پروژه پرورش ماهی در قفس در دریای خزر در سال 1393  و همچنین ورود به عرصه بازرگانی داخلی و خارجی آبزیان  و غذاهای دریایی اشاره نمود.
 
طرح های تحقیق و توسعه
 1. طرح پرورش فوق متراکم میگو
 2. طرح نرسری میگو
 3. روشهای نوین افزایش کیفیت خاویار
 4. آبزی پروری ارگانیک
 
برنامه های توسعه ای شرکت
شرکت کاسپین کیان پاد با بهره‌گیری از تخصص و دانش و تجربه همکاران خود، ضمن ایجاد زمینه تحقیقات کاربردی مختلف در حوزه آبزی پروری، برنامه های تحقیق و توسعه ای زیر را دنبال می نماید:
 1. احداث کارخانه تولید خوراک آبزیان
 2. احداث مرکز فرآوری آبزیان (سردخانه)
 3. احداث مرکز فرآوری خاویار
 4. بهره برداری از فاز یک مجتمع ماهیان خاویاری لاریم  و احداث فازهای بعدی
 5. احداث مرکز تکثیر ماهیان خاویاری
 6. احداث مرکز تکثیر میگو با فن آوری High Tech
 7. احداث مزرعه پروار بندی ماهیان خاویاری